Dwie Polki rezygnują z biegów w Tokio. Liczy się tylko jeden cel

Justyna Święty-Ersetic zrezygnowała z udziału w biegu indywidualnym na 400 m podczas igrzysk w Tokio - potwierdził trener Aleksander Matusiński. Podobną decyzję podjęła Iga Baumgart-Witan. Polki wszystkie siły koncentrują na sztafecie 4x400 metrów.

Justyna Święty-Ersetic zdobyła już w Tokio złoto w sztafecie mieszanej
fot. Marek Biczyk / pzla

Justyna Święty-Ersetic przymierzana była pierwotnie do startu w aż trzech konkurencjach w Tokio - biegu indywidualnym na 400 m oraz sztafecie kobiecej i mieszanej. Plany te pod znakiem zapytania postawił uraz mięśnia czworogłowego, którego 28-letnia zawodniczka nabawiła się podczas treningów w Zakopanem.

W sobotni wieczór wystąpiła w finale sztafety mieszanej, przyczyniając się do wywalczenia przez Biało-czerwonych złotego medalu. Po tym starcie zaznaczyła, że w euforii nie potrafi powiedzieć, jaki jest obecnie stan jej nogi. Przyznała jednak, że możliwy jest wariant rezygnacji z rywalizacji indywidualnej, w której jest mistrzynią Europy z 2018 roku, by skupić się na drugiej sztafecie. Scenariusz ten został potwierdzony w niedzielę.

Rozmawialiśmy o tym wczoraj wieczorem i dziś rano. To znaczy daliśmy jej czas na zastanowienie się i dziś rano zapadła decyzja, że sztafeta jest najważniejsza. Nie chcemy ryzykować

- zaznaczył trener Matusiński. Jak dodał, decyzję podjęła sama lekkoatletka.

Bo jest dorosłą osobą. Natomiast zrobiła to po mojej sugestii. Nie wiem, czy to można uznać za wspólną decyzję, czy nie.

W biegu indywidualnym na 400 metrów nie wystąpi także Iga Baumgart-Witan. Na japońskiej bieżni pojawi się tylko Natalia Kaczmarek, a pozostałe dziewczyny będą zbierać siły na występy w sztafecie.

Święty-Ersetic, wraz z koleżankami ze sztafety 4x400 m wywalczyła dwa medale mistrzostw świata - brąz w 2017 roku i srebro dwa lata później.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Tokio 2020 #Justyna Święty-Ersetic #sztafeta 4x400 #Aniołki Matusińskiego

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo