Przemowa Tuska w rocznicę Powstania Warszawskiego. Ani słowa o brutalności Niemców

Dziś 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji specjalnie przygotowaną przemowę przygotował lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Stwierdził, że słowa poety-powstańca o wolności są ważne także dziś. Słowem nie wspomniał jednak, z kim walczyli bohaterscy Powstańcy - a przelewali krew w walce z Niemcami.

Donald Tusk
twitter @Donald Tusk

77 lat temu, 1 sierpnia 1944 r., na mocy decyzji Dowódcy AK gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora”, w Warszawie wybuchło powstanie. Przez 63 dni powstańcy prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej.

O walce z Niemcami nie dowiemy się jednak ze specjalnie przygotowanej przemowy lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska. Film, który Tusk wrzucił w media społecznościowe 1 sierpnia z samego rana, to połączenie wzniosłej muzyki i przekazu, na jakim zależało Tuskowi. 

Lider PO cytuje wiersz poety-powstańca o wolności i dodaje, że są one ważne także 77 lat po Powstaniu Warszawskim. - Nasza wolność nadaje szczególny sens ich ofierze. I dlatego nie możemy w nią zwątpić - podkreślił Tusk.

W filmie nie padło oczywiście stwierdzenie oczywistego faktu historycznego: Żołnierze w Powstaniu Warszawskim toczyli heroiczny bój o wolną Polskę z okupującymi nasz kraj Niemcami. Nie mieli oni litości dla walczących Polaków - Warszawa została zrównana z ziemią, a rozkazy w tej sprawie wydawał sam Adolf Hitler. 

Czego nie zauważył Tusk, dostrzegli internauci, przypominając o tym liderowi PO w komentarzach:

 


Źródło: niezalezna.pl

#Powstanie Warszawskie #Donald Tusk

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo