Tokio 2020: Polki straciły prowadzenie w niedzielnych regatach, ale wciąż walczą o medal

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill zajęły czwarte miejsce w drugim z niedzielnych wyścigów olimpijskich regat w żeglarskiej klasie 470 i straciły prowadzenie w klasyfikacji generalnej na rzecz Brytyjek Hannah Mills i Eilidh McIntyre.

fot. facebook.com/myszkapiotr

Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Ogar-Hill (UKS Wiking Toruń) w niedzielę najpierw były piąte, a później finiszowały na czwartej pozycji, choć zaraz po starcie były dziewiąte.

Najlepiej tego dnia pływały Brytyjki. Złote medalistki mistrzostw świata sprzed dwóch lat i aktualne wicemistrzynie Europy (Mills zdobyła w Rio de Janeiro olimpijskie złoto z inną partnerką) w pierwszym wyścigu były najlepsze, a w drugim dopłynęły do mety trzecie.

Dzięki temu minimalnie o jeden punkt, wyprzedzają Polki przed dwoma poniedziałkowymi startami kończącymi fazę zasadniczą i zaplanowanym na środę podwójnie punktowanym tzw. wyścigiem medalowym.

Trzecie, ze stratą dziewięciu punktów do biało-czerwonych, są Francuzki Camille Lecointre i Aloise Retornaz. Jeśli trzy czołowe załogi nie odnotują jakiejś spektakularnej wpadki, innym trudno będzie się włączyć do walki o podium.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Agnieszka Skrzypulec #żeglarstwo #Tokio 2020 #Jolanta Ogar

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo