Z OSTATNIEJ CHWILI

Premier: podjąłem decyzję o natychmiastowej dymisji szefa Wód Polskich Przemysława Dacy i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka • • •

Anita Włodarczyk sprawę załatwiła jednym rzutem! Polska siła na igrzyskach w Tokio

Polskie młociarki pokazały moc na igrzyskach w Tokio! Dwukrotna mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk rzuciła najdalej i już w pierwszej próbie uzyskała minimum kwalifikacyjne. We wtorkowym finale wystąpią także Malwina Kopron i Joanna Fiodorow.

Anita Włodarczyk jest jedną z faworytek rywalizacji w rzucie młotem na igrzyskach Tokio 2020
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Minimum kwalifikacyjne wynosiło 73,50, a Anita Włodarczyk posłała młot już w pierwszej próbie na odległość 76,99. To był najlepszy rezultat kwalifikacji na igrzyskach olimpijskich w Tokio i jednocześnie wynik o 94 cm gorszy od jej najlepszego tegorocznego osiągnięcia.

Anita Włodarczyk w medalowej formie na igrzyskach w Tokio

35-letnia Włodarczyk praktycznie na dekadę zdominowała tę konkurencję. Do dwóch tytułów mistrzyni olimpijskiej (w Londynie przegrała z Tatianą Łysenko, ale Rosjanka została zdyskwalifikowana za doping) dołożyła po cztery złote medale mistrzostw świata i Europy. Od 28 sierpnia 2016 do niej należy też rekord globu - 82,98. Dwa ostatnie sezony miała jednak stracone z powodu kłopotów zdrowotnych, a poza tym zmieniła trenera - teraz ćwiczy pod okiem Chorwata Ivicy Jakelica.

Malwina Kopron uzyskała w najlepszej próbie 73,06, a Joanna Fiodorow - 72,32, co dało im w kwalifikacjach - odpowiednio - siódmą i 10. lokatę oraz awans do finału, mimo że nie osiągnęły minimum, gdyż granicę 73,50 przekroczyło jedynie pięć zawodniczek. Polki w grupie B wynikiem 72,55 rozdzieliła DeAnna Price. Amerykanka otwiera tegoroczną listę światową - 26 czerwca w Eugene rzuciła 80,31 m.

Finał rzutu młotem z udziałem 12 zawodniczek w Tokio zaplanowano na wtorek na godz. 13.35 czasu polskiego.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Anita Włodarczyk #Tokio 2020 #rzut młotem

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo