Tokio 2020: Katarzyna Wasick zakończyła występy polskich pływaków na igrzyskach

Polscy pływacy z igrzysk olimpijskich w Tokio wrócą bez medalu. Katarzyna Wasick w niedzielę zajęła piąte miejsce w finale 50 m stylem dowolnym z czasem 24,32 s. Triumfowała Australijka Emma McKeon, która wynikiem 23,81 ustanowiła rekord olimpijski.

Katarzyna Wasick zajęła piąte miejsce w finałowym wyścigu na 50 m stylem dowolnym w Tokio 2020
fot. facebook.com/wilkkasiawasick

Katarzyna Wasick zakończyła zmagania Polaków na olimpijskiej pływalni w Tokio. Igrzyska w stolicy Japonii są czwartymi z rzędu, na których żaden z Biało-czerwonych nie stanął na podium. Ostatnią była Otylia Jędrzejczak - w 2004 roku z Aten przywiozła jeden złoty medal i dwa srebrne.

Od czasów Otylii Jędrzejczak polscy pływacy nie zdobyli medalu na igrzyskach

Na 50 m stylem dowolnym najszybsza była Australijka Emma McKeon. Ze srebrnego medalu cieszyła się Szwedka Sarah Sjoestroem - 24,07, a z brązowego Dunka Pernille Blume - 24,21. Przed Polką uplasowała się jeszcze Holenderka Ranomi Kromowidjojo - 24,30. Natomiast taki sam czas co Wasick osiągnęła Chinka Wu Quingfeng.

W majowych mistrzostwach Europy w Budapeszcie Wasick zajęła drugie miejsce ex aequo z Blume. Wówczas czasem 24,17 ustanowiła rekord Polski. Gdyby w niedzielę powtórzyła ten rezultat, stanęłaby na najniższym stopniu podium.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Katarzyna Wasick #pływanie #Tokio 2020

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo