Sakiewicz: Zgadzamy się na kompromisy i współdziałanie z Unią, ale najważniejsza - polska konstytucja

"My się zgadzamy na pewne kompromisy, na współdziałanie z Unią, ale konstytucja polska ma pozostać najważniejsza" - tłumaczył ideę przyświecającą dzisiejszej manifestacji "Po stronie Polski" red. Tomasz Sakiewicz. Zaznaczył przy tym, w rozmowie z -dziennikarzem Telewizji Polskiej, że z powodu obostrzeń sanitarnych musiały zostać wprowadzone istotne rygory dotyczące uczestnictwa, ale mimo tego zebrała się duża ilość osób.

Tomasz Sakiewicz (po prawej)
screen TVP Info

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" pytany był w TVP Info o dzisiejszą demonstrację w Warszawie, pod hasłem "Po stronie Polski".

Liczyliśmy, że było to 4-5 tysięcy osób, głównie klubowiczów "Gazety Polskiej". To pierwsza demonstracja w warunkach pandemii, czy kończącej się pandemii. Musiały być więc zachowane te rygory, czyli zaświadczenie o szczepieniu. Każdy, kto przyjeżdżał musiał mieć ze sobą takie zaświadczenie. To oczywiście sprawiało spore ograniczenie, co do udziału, tak jak wakacje. Mimo to klubowicze nie zawiedli i pojawiło się naprawdę dużo ludzi, jak na taki okres

- mówił Tomasz Sakiewicz.

Demonstracja odbyła się na równo miesiąc przed tym, jak Trybunał Konstytucyjny odpowie na pytanie - czy prawo Unii Europejskiej może mieć pierwszeństwo przed polską konstytucją.

To pytanie jest dosyć oczywiste, odpowiedź jest dosyć oczywista. Nie przypominam sobie jakiejkolwiek deklaracji woli narodu, jakiegokolwiek dokumentu, który upoważniłby rząd polski lub jakikolwiek organ państwowy, do przekazania naszej suwerenności ponad konstytucję. My się zgadzamy na pewne kompromisy, na współdziałanie z Unią, ale konstytucja polska ma pozostać najważniejsza. Taka była istota referendum akcesyjnego i traktatów. My tylko w pewnych sprawach zgodziliśmy się na wspólne prawo unijne. Ono w żaden sposób nie jest naruszane przez Polskę

- zaznaczył Sakiewicz.

Dzisiaj o godzinie 12 pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie przy Al. Szucha rozpoczęła się manifestacja organizowana przez Kluby „Gazety Polskiej” pod hasłem „Po stronie Polski”. Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" wcześniej występował także niej. "Musimy Europie opowiedzieć o wartościach z których wyrosła, bo już o nich zapomniała. Bez wspólnej organizacji, bez działań, bez codziennej pracy tego nie będzie" - mówił.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

#Tomasz Sakiewicz #demonstracja #„Po stronie Polski”

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo