Spacer po Muzeum II Wojny Światowej

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (MIIWŚ) zorganizuje w niedzielę bezpłatne spacery pod opieką muzealnego edukatora. Uczestnicy zwiedzą wybrane części wystawy stałej oraz czasowej i zapoznają się z prezentacją opowiadającą o Powstaniu Warszawskim.

Jak poinformowała w komunikacie prasowym rzeczniczka instytucji Hanna Mik-Samól, zwiedzanie odbywać się będzie w kameralnych grupach do 12 osób. Zajęcia, na które muzeum zaprasza chętnych powyżej 15. roku życia, rozpoczną się o godz.: 11:30, 12:30, 13:30, 14:30 i 15:30.

Uczestnicy spacerów będą mogli zobaczyć wybrane części wystawy czasowej "Walka i cierpienie" oraz wystawy głównej. W czasie oprowadzania będą mieli okazję wysłuchać prelekcji i zapoznać się z prezentacją opowiadającą o bohaterskim zrywie Polaków, jakim było Powstanie Warszawskie. Każde spotkanie potrwa ok. 70 min.

Aby wziąć udział w zwiedzaniu, należy przesłać uzupełniony formularz na adres: edukacja@muzeum1939.pl. Kwestionariusz dostępny jest TUTAJ.

"Zgłoszenie uzyskuje status potwierdzonego po uzyskaniu odpowiedzi z akceptacją formularza. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny"- zaznaczyła Mik-Samól.

Rzeczniczka przypomniała, że w ramach obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego o godz. 17 w muzealnej sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego rozpocznie się koncert "Artyści na barykadach". Wydarzenie będzie hołdem dla artystów, którzy wzięli udział w tej największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie.

Koncert poprowadzi Michał Fogg, prawnuk piosenkarza Mieczysława Fogga i opiekun jego spuścizny. Na scenie wystąpią: Piotr Lempa, Katarzyna Nowosad, Łukasz Wroński, Kamil Pękala, Jacek Szponarski, Kwartet Opera w składzie: Michał Rożek, Przemysław Treszczotka, Krzysztof Jakub Szwarc, Barbara Misiewicz oraz gościnnie Michał Krężlewski. Wydarzenie będzie transmitowane w mediach społecznościowych muzeum.

Ponadto, o godzinie "W" w budynku Muzeum II Wojny Światowej uruchomione zostaną syreny alarmowe. W ten symboliczny sposób placówka odda hołd uczestnikom walk o Warszawę.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo