Prezydent pogratulował złotej sztafecie

Prezydent Andrzej Duda złożył w sobotę gratulacje polskiej sztafecie mieszanej, która zdobyła złoty medal olimpijski na Igrzyskach w Tokio.

Polska złota sztafeta
printscreen Eurosport

Jest!!! Pierwszy na Igrzyskach w Tokio złoty medal dla Polski! Brawa, gratulacje i gorące podziękowania dla Zawodniczek i Zawodników naszej sztafety mieszanej 4x400 m. Co za wynik! Rekord olimpijski i rekord Europy pobite! Radość i duma!

 - napisał na Twitterze prezydent.

Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni w finale poprawili rekord Europy czasem 3.09,87. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Dominikany, a trzecie Amerykanie.

Polacy biegli w finale w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński. Ich czas jest rekordem Starego Kontynentu, a także rekordem olimpijskim.

Świetnie na ostatnie zmianie zaprezentował się Duszyński, który ruszał na ostatnie 400 m na trzeciej pozycji.

Sztafeta mieszana 4x400 m debiutowała w Tokio w programie igrzysk. Polacy zostali więc pierwszymi mistrzami olimpijskimi w tej konkurencji. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Karol Zalewski #Justyna Święty-Ersetic #Natalia Kaczmarek #Kajetan Duszyński #sztafeta #Polska #złoty medal #Andrzej Duda

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo