Dziś przelotne opady deszczu i burze

W sobotę całym kraju prognozowane są przelotne opady deszczu oraz burze, które najsilniejsze będą w centrum, na wschodzie i południu - przekazała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/955169/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Według informacji przekazanych przez synoptyk IMGW, w sobotę od rana przez Polskę od zachodu na wschód będzie przechodził chłodny front atmosferyczny.

"W całym kraju prognozowane są przelotne opady deszczu oraz burze, które najsilniejsze będą w centrum, na wschodzie i południu"

- podkreśliła.

"Spodziewamy się, że burze mogą być gwałtowne z porywistym wiatrem do 90 km/h. Najsilniejszych porywów wiatru należy się spodziewać na południu i południowym wschodzie" - podała. Poza burzami wiatr może osiągnąć w porywach do 55 km/h.

Zaznaczyła, że w czasie burz opady mogą osiągnąć do 40-50 mm i są prognozowane od Górnego Śląska przez Małopolskę po Podkarpacie, Lubelszczyznę i południowe Mazowsze.

Przekazała, że w sobotę najchłodniej będzie nad morzem, na Pomorzu Zachodnim 23-24 st. C i na Podhalu 22 st., w pozostałej części kraju 26-29 st., najcieplej na Lubelszczyźnie do 30-31 st. C.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo