Dobre występy polskich lekkoatletów! Pia Skrzyszowska poprawiła swój życiowy wynik na igrzyskach

Pia Skrzyszowska poprawiła na igrzyskach w Tokio swój rekord życiowy. Wspólnie z Klaudią Siciarz awansowały do półfinału biegu na 100 metrów przez płotki. Dobrze spisali się również biegacze na 800 m. Mateusz Borkowski i Patryk Dobek awansowali do półfinałów tej konkurencji.

Pia Skrzyszowska z rekordem życiowym na igrzyskach Tokio 2020
fot. screen/tvp

W trzeciej serii eliminacji na 100 metrów przez płotki Pia Skrzyszowska zajęła trzecie miejsce z rekordem życiowym 12,75. Wygrała Nigeryjka Tobi Amusan - 12,72. W swoim biegu na szóstej pozycji uplasowała się Siciarz - 12,98. Zwyciężyła Portorykanka Jasmine Camacho-Quinn - 12,41.

Pia Skrzyszowska z rekordem życiowym w Tokio

Z każdego z biegów awans wywalczyły po cztery zawodniczki plus cztery kolejne z najlepszymi czasami i w tym gronie była Siciarz. Skrzyszowska miała dziewiąty rezultat sobotnich eliminacji.

Półfinałowa rywalizacja na 100 m ppł kobiet zaplanowana jest na niedzielę, zaś finał tej konkurencji w poniedziałek

Borkowski i Dobek w półfinałach

Mateusz Borkowski i Patryk Dobek awansowali do półfinałów biegu na 800 metrów w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Pierwszy z nich zajął drugie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym, a Dobek byl w swoim trzeci. Borkowski uzyskał czas 1.45,34, przegrywając zaledwie o 0,01 s na finiszu z Kenijczykiem Emmanuelem Kipkurui Korirem.

Natomiast czas Dobka to 1.46,59. W tym biegu najlepszy był Meksykanin Jesus Lopez - 1.46,14, przed Belgiem Eliottem Crestanem - 1.46,19. Półfinały na 800 m odbędą się w niedzielę, a finał - 4 sierpnia.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Tokio 2020 #lekkoatletyka #Pia Skrzyszowska #Patryk Dobek

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo