Rekord Polski i rekord świata na basenie w Tokio! Jakub Majerski nie zawiódł w finale igrzysk olimpijskich

Jakub Majerski nie zawiódł w finale pływackiego wyścigu na 100 metrów na igrzyskach w Tokio. Polak ustanowił rekord kraju i zajął piąte miejsce. Złoty medal wywalczył Amerykanin Caeleb Dressel, który ustanowił rekord świata - 49,45.

Caeleb Dressel zdobył złoty medal na igrzyskach w Tokio i ustanowił nowy rekord świata
fot. twitter.com/kylesockwel

Amerykański pływak Caeleb Dressel w finale wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym wyprzedził Węgra Kristofa Milaka (49,68), a na trzeciej pozycji uplasował się Szwajcar Noe Ponti (50,74). Rezultat Węgra to nowy rekord Europy.

Finał pełen rekordów

20- letni Jakub Majerski na igrzyskach w Tokio dwukrotnie poprawiał rekord Polski. Najpierw popłynął w czasie 50,97 w eliminacjach. W finale Majerski zajął piątą lokatę ex aequo z Australijczykiem Matthew Temple i jeszcze raz poprawił najlepszy krajowy wynik - tym razem 50,92.

W czwartek w eliminacjach  odpadł Paweł Korzeniowski, który z wynikiem 52,00 był 22.

Katarzyna Wasick w finale

Katarzyna Wasick uzyskała piąty wynik w półfinale - 24,26 i awansowała do niedzielnego finału na dystansie 50 metrów stylem dowolnym w olimpijskiej rywalizacji. W drugim wyścigu półfinałowym Polka zajęła trzecie miejsce, za Australijką Emmą McKeon - 24,00 (rekord olimpijski) i Amerykanką Abbey Weitzeil - 24,19. Pierwszy półfinał wygrała Dunka Pernille Blume - 24,08

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Jakub Majerski #pływanie #Tokio 2020

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo