Sasin: Ustawa sanacyjna we wszystkich spółkach Skarbu Państwa

Uchwała sanacyjna została wprowadzona we wszystkich spółkach Skarbu Państwa - wynika z piątkowej wypowiedzi wicepremiera i ministra aktywów Państwowych Jacka Sasina na antenie TVP Info. Sasina zapytano czy uchwała sanacyjna została wprowadzona we wszystkich spółkach Skarbu państwa powiedział: "tak, oczywiście, że tak".

Jacek Sasin
Maciej Łuczniewski / Gazeta Polska

W podległym mi obszarze Spółek Skarbu Państwa (...) znajduje się około 800 spółek. W tych spółkach jest 4200 stanowisk tych, których ta uchwała dotyczy, czyli zarządów, rad nadzorczych, najwyższych stanowisk, które generują największe dochody osób które te funkcje pełnią. Na te 4200 osób było zaledwie 13 będących członkami rodzin Prawa i Sprawiedliwości

- powiedział Sasin.

Wszystkie te 13 osób pożegnało się ze swoimi funkcjami. Same zrezygnowały po tej uchwale, nie trzeba było nikogo odwoływać

- dodał wicepremier.

Chodzi o uchwałę przejętą podczas Kongresu PiS, która przewiduje, że współmałżonkowie, dzieci, rodzeństwo oraz rodzice posłów i senatorów PiS nie mogą zasiadać w radach nadzorczych państwowych spółek.

Zakaz dotyczy też zatrudniania w spółkach SP członków najbliższej rodziny posłów i senatorów PiS. W uchwale zaznaczono, że zakazy nie obejmują osób, które zostały "zatrudnione/pracują w strukturach spółek Skarbu Państwa ze względu na swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe i jednocześnie doszło do nadzwyczajnej sytuacji życiowej"

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Jacek Sasin #ustawa sanacyjna

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo