Powstanie serial o karierze Michaela Schumachera

15 września na platformie Netflix wyemitowany zostanie premierowy odcinek serial dokumentalnego o jednym z najlepszych w historii kierowców Formuły 1, siedmiokrotnym mistrzu świata - Michaelu Schumacherze. Rodzina wyraziła zgodę na jego emisję i zaakceptowała scenariusz.

Michael Schumacher
fot. Michael Cooper / ALLSPORT/ wikipedia

"Schumacher" - taki tytuł nosi serial, którego fabuła osnuta jest wokół rozmów z najbliższymi, w tym synem Mickiem, obecnie kierowcą Formuły 1 i osobami związanymi ze środowiskiem wyścigów bolidów, w tym rywalami Niemca na torze i obecnymi gwiazdami tego sportu.

52-letni Schumacher nie pojawia się w życiu publicznym od grudnia 2013 r., czyli czasu tragicznego wypadku na nartach w okolicach Meribel we francuskich Alpach. Przez blisko sześć miesięcy był utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej w szpitalu w Grenoble.

Potem został przewieziony do kliniki uniwersyteckiej w Lozannie. Opuścił ją we wrześniu 2014 i od tego czasu jest pod opieką lekarzy w swojej posiadłości w Gland nad Jeziorem Genewskim.

Rodzina nie udziela informacji o stanie jego zdrowia. Według nieoficjalnych wiadomości były kierowca F1 nadal jest sparaliżowany, ale przytomny. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Michael Schumacher #Formuła 1 #Ferrari

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo