Prezydent Duda: Większość zyska na Polskim Ładzie

Jeżeli rozwiązania zawarte w Polskim Ładzie zostaną wdrożone w sposób prawidłowy absolutnie większość na tym zyska; jestem przekonany, że zyskają również przedsiębiorcy - ocenił w piątek prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda podczas wywiadu
Marek Borawski/KPRM

Andrzej Duda był pytany w piątek w Polsat News o wątpliwości wyrażane m.in. przez opozycję, które dotyczą rozwiązań podatkowych zawartych w Polskim Ładzie. Według części komentatorów na wprowadzeniu nowych rozwiązań stracą przede wszystkim przedsiębiorcy. Prezydent podkreślił, że jeśli rozwiązania zawarte w Polskim Ładzie zostaną wdrożone w sposób prawidłowy - większość na tym zyska.

"Jestem przekonany, że zyskają na tym również przedsiębiorcy. Dlaczego? Dlatego, że w większości przypadków przecież żyją właśnie z tego, że polskie społeczeństwo jest coraz bardziej zamożne. W związku z czym ludzie są w stanie korzystać z usług, ludzie są w stanie kupować dobra, więc to jest kwestia też pobudzenia naszego rynku"

- powiedział prezydent.

Dodał, że płace w gospodarce w ostatnich latach rosną "w sposób absolutnie zdecydowany". "Płaca minimalna w sposób ogromny, średnie wynagrodzenie w kraju wzrasta zdecydowanie z roku na rok. Ja się ogromnie z tego cieszę. Dlatego, że zawsze mówiłem, że chciałbym, żeby zwykła polska rodzina, taka przeciętna, mogła powiedzieć na koniec mojej prezydentury, że żyje się jej lepiej" - zaznaczył.

Na uwagę, że oprócz pensji rośnie także inflacja odpowiedział, że "pensje rosną znacznie więcej". "I to jest właśnie to rozwiązanie, które jest nam potrzebne. Ja liczę na to, że nowy Polski Ład będzie dalej prowadził w tym samym kierunku, i że będzie on stanowił pobudzenie dla rozwoju Rzeczypospolitej" - powiedział Duda.

Dodał, że Zjednoczona Prawica "przyniosła Polakom naprawdę wiele dobra na przestrzeni lat, kiedy ten obóz polityczny rządzi".

"Zresztą dostał przecież większość parlamentarną właśnie od wyborców na kolejną kadencję i dzisiaj to realizuje. Dlaczego ją dostał? No dlatego, że po pierwsze uznano, że zrealizowano większość zobowiązań wyborczych. Wprowadzono rozwiązania, których do tej pory - zanim Zjednoczona Prawica nie objęła steru rządów - wydawały się kompletnie nierealne"

- mówił prezydent.

"Przecież tak krzyczeli politycy dzisiejszej opozycji - że 500 plus jest kompletnie nierealne, że rozwali budżety, że rozwali wszystko. Okazało się, że można wypłacać 500 plus na każde dziecko w rodzinie" - podkreślił Duda.

Jak zauważył, wprowadzony został cały szereg rozwiązań prorodzinnych "absolutnie koniecznych dla tych, którzy mniej zarabiali". "I faktycznie realnie poziom życia rodzin wzrósł" - ocenił Duda.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo