Prezydent zaprosił "srebrne" wioślarki do Pałacu Prezydenckiego

Mam nadzieję, że będę mógł pogratulować naszym medalistkom osobiście i że przyjmą one zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda. Prezydent Andrzej Duda przyznał w Polsat News, że stara się być w miarę na bieżąco z oglądaniem Igrzysk Olimpijskich - w miarę swoich obowiązków - i cały czas trzyma kciuki za wyniki Polaków.

Prezydent Andrzej Duda
screen TVP Info (archiwum)

"Byłem przez moment z nimi w Tokio, patrzyłem na rozpoczęcie (Olimpiady), obserwowałem jak maszerowali" - podkreślił Duda. "Cieszę się z każdego sukcesu, smutno mi jest, kiedy coś się nie udaje" - dodał prezydent.

Prezydent został zapytany o komentarze, że późno pogratulował naszym ­wioślarkom - jedynym dotychczasowym medalistkom - rzekomo z powodu orientacji seksualnej jednej z nich.

To są sprawy zupełnie bez znaczenia. Jestem wdzięczny wszystkim naszym reprezentantom za to, że ciężko pracują po to, żeby osiągnąć sukces. W momencie, kiedy ten sukces staje się faktem to jest wspaniała sprawa i ogromnie się cieszę. Mam nadzieję, że będę mógł pogratulować naszym zawodniczkom osobiście i przyjmą one zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego

 - powiedział Duda.

"Raz się gratuluje szybciej, raz się gratuluje wolniej, szkoda, że ktoś robił z tego awanturę. Niektórzy próbują nawet igrzyska polityczne wykorzystać do walki politycznej" - podkreślił.

Pytany o komentarz do swojego tweeta sprzed 8 lat, że niewielka wówczas liczba medali jest odzwierciedleniem stanu polskiego państwa prezydent przyznał, że teraz mniejsza liczba medali może być odzwierciedleniem stanu po pandemii Covid-19. Przypomniał, że olimpiada w Tokio odbywa się z rocznym opóźnieniem, a "są sporty, w których rok ma kolosalne znaczenie". "Trzymam kciuki za wszystkich naszych zawodników" - podkreślił prezydent. "Liczę na to, że będą następne medale" - dodał.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Tokio 2020 #Andrzej Duda #wioślarki

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo