Wicewojewoda wielkopolski rezygnuje

Rezygnację z zajmowanego stanowiska złożył dzisiaj wicewojewoda wielkopolski, Maciej Bieniek. - Głównym powodem mojej rezygnacji były względy osobiste, rodzinne - przyznał.

Maciej Bieniek
fot. poznan.uw.gov.pl

"Dzisiaj złożyłem rezygnację z funkcji wicewojewody wielkopolskiego. Serdecznie dziękuję za wspólne ponad półtora roku pracy dla Wielkopolski. Dziękuję premierowi Mateusz Morawiecki, ministrom rządu i parlamentarzystom, wojewodom, samorządowcom, pracownikom Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu i wszystkim, których spotkałem na swojej drodze w tym czasie" – napisał dzisiaj po południu w mediach społecznościowych Maciej Bieniek.

"Szczególnie dziękuję swoim najbliższym współpracownikom, którzy udzielali mi ogromnego wsparcia podczas pełnienia urzędu. Do zobaczenia!" – dodał.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową przyznał, że o rezygnacji zdecydowały względy osobiste.

- Głównym powodem mojej rezygnacji były względy osobiste, rodzinne. Byłem dzisiaj w urzędzie i za pośrednictwem wojewody Michała Zielińskiego złożyłem do pana premiera Mateusza Morawieckiego moją rezygnację. Rozmawiałem i z panem wojewodą i panią wicewojewodą Anetą Niestrawską - i tak czysto po ludzku, oczywiście, że będzie mi brakowało i pracy i ludzi i wojewodów. Może się wydawać, ze półtora roku to wcale nie tak długo, ale człowiek się zżywa i z pracą i przede wszystkim z ludźmi

- powiedział Bieniek. Dodał, że w niedługim czasie powie o swoich planach na przyszłość.

Maciej Bieniek pochodzi ze Szczecinka. Urodził się 14 lipca 1981 roku. Od 2008 roku na stałe mieszka w Obrzycku.

Ukończył III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinku. W 2006 roku obronił tytuł magistra w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie na kierunku prawo. W 2013 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą, organizacji pomocy społecznej i przygotowania pedagogicznego. W 2019 roku zdobył dyplom studiów społecznych w zakresie zarządzania - Executive Master of Business Administration w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu.

Pracował w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinku na stanowisku kierownika ds. organizacji i logistyki. Od 2008 do 2010 roku jako wychowawca w Zakładzie Karnym we Wronkach. W 2010 roku wygrał wybory samorządowe na burmistrza Miasta Obrzycko. Reelekcję uzyskiwał w 2014 i 2018 roku. Urząd piastował nieprzerwanie do 2020 roku.

24 stycznia 2020 roku Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki powołał Macieja Bieńka na stanowisko II wicewojewody wielkopolskiego. 

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo