Policjant z KSP pijany za kółkiem

2,5 promila alkoholu miał policjant z komendy stołecznej, który kierował samochodem na trasie Różan-Warszawa. Sprawą zajmie się prokuratura.

pixabay.com/AndrzejRembowski

W czwartek wieczorem ok. godz. 20 policja otrzymała informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Na numer alarmowy zadzwonił świadek, który widział, że na trasie Różan – Warszawa porusza się samochód opel astra, którego tor jazdy wskazuje na to, że kierowca może być pod wpływem alkoholu.

- Policjanci pojechali na trasę, zatrzymali pojazd do kontroli. Poddali badaniom kierującego, okazało się, że ma 2,5 promila alkoholu w organizmie. Był to 46-letni funkcjonariusz komendy stołecznej

 – powiedziała podkom. Aleksandra Calik z mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji.

Policjanci zatrzymali kierowcę, został powiadomiony prokurator, który przedstawił mu zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

- Funkcjonariusz został zawieszony w czynnościach na trzy miesiące. Natomiast konsekwencje służbowe będzie wyciągał komendant stołeczny

 – poinformowała Calik.

Informację o zatrzymaniu podał pierwszy portal RMF24.pl. Rozgłośnia podała, że zatrzymany jest wysokiej rangi oficerem policji podinspektor z Wydziału Technik Operacyjnych KSP.

Informacji tej nie potwierdziła podkom. Aleksandra Calik. Wyjaśniła, że nie zna stopnia zatrzymanego funkcjonariusza. Także w komendzie stołecznej nie potwierdzono doniesienia o tym, że zatrzymanym ma być wysokiej rangi oficer. 

 

Źródło: niezalezna.pl, pap, rmf24.pl

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo