Korupcja w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie. Zapadły nowe wyroki

2,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu - takie wyroki w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie usłyszeli dzisiaj Marcin B. oraz Jarosław B., oskarżeni w sprawie korupcji w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie. Na ławie oskarżonych znalazło się łącznie 57 osób.

fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Jak poinformowała dzisiaj prok. Hanna Biernat-Łożańska, rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie, która prowadziła śledztwo w tej sprawie, oskarżeni Marcin B., były dyrektor IGB Centrum Zakupów dla Sądownictwa oraz Jarosław B., przedsiębiorca, którego firmy brały udział w wyprowadzeniu pieniędzy z Sądu Apelacyjnego w Krakowie, przyznali się do zarzucanych im czynów i poddali dobrowolnie karze. Ich sprawa została wobec tego wyłączona do odrębnego postępowania.

Obaj oskarżeni zostali skazani na karę łączną 2,5 roku pozbawienia wolności, przy czym w przypadku byłego dyrektora IGB Centrum Zakupów dla Sądownictwa Marcina B. wykonanie kary zostało warunkowo zawieszone na 6 lat, zaś w przypadku przedsiębiorcy Jarosława B. na 8 lat.

Obaj mają także zapłacić grzywny: Marcin B. 214 tys. zł, a Jarosław B. – 94 tys. zł. Ponadto każdy z nich ma także naprawić szkodę: Marcin B. 200 tys. na rzecz skarbu państwa i ponad 35 tys. zł na rzecz Centrum Zakupów dla Sądownictwa, a Jarosław B. – 1,4 mln zł na rzecz skarbu państwa.

Ponadto były dyrektor Centrum ma także zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w instytucjach państwowych na okres 6 lat i zasądzony przepadek uzyskanych 104 tys. zł z łapówek natomiast Jarosław B. został zobowiązany do informowania sądu raz na pół roku o przebiegu próby.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo