Sąd wydał wyrok w procesie Nisztor-Boniek. Dziennikarz komentuje: Kuriozum!

Dziś Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w procesie, który dziennikarzowi "Gazety Polskiej", Piotrowi Nisztorowi, wytoczył prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Dziennikarz ma "przeprosić Bońka za sugesite dotyczące jego związków z SB i bycia przez niego gwarantem PRL-owskiego układu". - Nic takiego nie było w tekstach. Kuriozum - komentuje na Twitterze Nisztor.

Piotr Nisztor
fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

O wyroku wydanym przez sędziego Rafała Wagnera poinformował dziś na Twitterze Piotr Nisztor. Sąd, jak relacjonuje dziennikarz, nakazał mu przeprosić Zbigniewa Bońka za "sugestie dot. jego związków z SB i bycia przez niego gwarantem PRL-owskiego układu". Jednocześnie sąd orzekł, że wątki w publikacjach Nisztora dotyczące m.in. Mikrotelu, firmy prowadzonej przez brata prezesa PZPN, nie naruszają dóbr osobistych Bońka.

- Musze przeprosić Zbigniewa Bońka za to, że źle odebrał moje publikacje. Uzasadnienie orzeczenia jest kuriozalne. Oczywiście składamy apelację

- napisał Piotr Nisztor. Dodał, że prokuratura w tej sprawie wnosiła o oddalenie powództwa.

Nisztor podkreślił, że dzisiejszy wyrok "bardzo mocno uderza w wolność mediów"

Proces z powództwa Zbigniewa Bońka toczył się przez Sądem Okręgowym w Warszawie.

W sierpniu i wrześniu 2020 r. Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy „Gazety Polskiej”, opublikował kilka artykułów dotyczących Polskiego Związku Piłki Nożnej i jego prezesa Zbigniewa Bońka. Materiały (ukazały się na łamach „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”) dotyczyły m.in. działalności zarabiającej miliony na współpracy z piłkarską federacją spółki SportFive kierowanej przez Andrzeja Placzyńskiego, byłego kapitana SB. Oprócz tego Nisztor ujawnił relacje PZPN ze spółką Mikrotel, należącą do brata i bratanka szefa związku. Za te publikacje Boniek pozwał gazety i dziennikarza do sądu.  

 

 Źródło: Twitter.com, niezalezna.pl

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo