Weekend z “Codzienną” – Hej, kto Polak, przed Trybunał!

Weekendowa „Codzienna“ zaprasza na udział w manifestacji organizowanej w Warszawie przez Kluby Gazety Polskiej, zachęca do wspólnego śpiewania pieśni powstańczych ( w numerze znajdą Państwo śpiewnik) i wzrusza obrazkami narysowanymi przez najmłodszych dla uczczenia 77.rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego ( to na stronach „Niecodziennej”).

Zdjęcie ilustracyjne
Markus Spiske/Pexels

Okażmy nasze wsparcie dla Izby Dyscyplinarnej TK w sporze z TSUE. Już w sobotę, 31 lipca w samo południe przed budynkiem Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie przy al. Szucha odbędzie się manifestacja organizowana przez kluby „Gazety Polskiej” – „Po stronie Polski”. W ten sposób Polacy okażą swój głos w sporze z unijnymi instytucjami.

– Mamy prawo być tak samo traktowani jak inni. Kluby „Gazety Polskiej” chcą bronić tego prawa pod Trybunałem Konstytucyjnym

– powiedział redaktor naczelny „GP” i „Codziennej” Tomasz Sakiewicz.

Otrzymałem biało-czerwoną opaskę. W moim plutonie na osiem osób był jeden karabin, dodatkowo mieliśmy do dyspozycji butelki z benzyną, trochę granatów. Trzeba było przyjąć pseudonim, bo po nazwisku się nie znaliśmy. Ja ze względu na pamięć o swoim bracie przyjąłem pseudonim „Jędrek”

– wspomina wydarzenia z okresu Powstania Warszawskiego uczestnik walk Jerzy Esden-Tempski. Serdecznie polecamy lekturę tego wyjątkowego wywiadu!

Czytajmy „Codzienną” i do zobaczenia w sobotę!

Więcej » GPCodziennie.pl
Kup online » prenumerata.swsmedia.pl

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#media

od
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo