Dziś do 29 st. C. Spodziewany mocniejszy wiatr na Wybrzeżu

Piątek zapowiada się jako kolejny ciepły dzień z temperaturami wahającymi się w granicach 25-29 stopni Celsjusza - powiedziała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska. Na Wybrzeżu spodziewany będzie mocniejszy wiatr - jego porywy wyniosą do 65 km/h.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Dąbrowska powiedziała, że piątek zapowiada się pod znakiem zmiennego zachmurzenia, choć - jak podkreśliła - przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane.

"Powietrze jest jeszcze wilgotne, ale w zasadzie nie spodziewamy się opadów. Symbolicznie popadać może tylko na Wybrzeżu i w Karpatach, tam również, szczególnie w godzinach popołudniowych, mogą pojawić się burze. Ale zarówno te przelotne opady, jak i burze będą klasyfikowane jako słabe"

- wskazała. Spaść może do 15 mm deszczu, a porywy wiatru osiągną maksymalnie 65 km/h.

Dzień będzie ciepły - najchłodniej po raz kolejny będzie na Wybrzeżu, gdzie termometry pokażą 23 stopni. Na pozostałym obszarze temperatura wahać się będzie w granicach 25-29 stopni Celsjusza. W większości kraju będzie wiał umiarkowany wiatr z kierunków południowo-zachodnich i zachodnich. Mocniejsze porywy spodziewane są na Wybrzeżu - osiągną do 65 km/h.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#pogoda

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo