Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Smutne pożegnanie Piotra Małachowskiego z Tokio. Medalista olimpijski nie wystąpi w finale

Piotr Małachowski żegna się z igrzyskami. Dwukrotny srebrny medalista olimpijski w rzucie dyskiem, oraz Bartłomiej Stój nie zakwalifikowali się do finału igrzysk w Tokio. Bliżej awansu był Stój, który w eliminacjach uzyskał 62,84 m, co dało mu 14. miejsce. W finale wystąpi 12 zawodników.

Piotr Małachowski żegna się z igrzyskami

25-letniemu zawodnikowi pochodzącemu ze Stalowej Woli zabrakło do awansu tylko 10 centymetrów. 38-letni Małachowski zajął natomiast 15. lokatę z wynikiem 62,68 m. Najdalej rzucił Szwed Daniel Stahl - 66,12 m. Poza nim nikt nie przekroczył granicy 66 metrów.

Piotr Małachowski nie awansował do finału rzutu dyskiem

Małachowski zdobył srebrne medale olimpijskie w Pekinie (2008) i w Rio de Janeiro (2016). Dyskobol z Żuromina zapowiadał, że start w Tokio będzie jego pożegnaniem z igrzyskami. Małachowski ma wystąpić po raz ostatni za miesiąc, w Chorzowie w Memoriale imienia Kamili Skolimowskiej i wtedy definitywnie zakończy sportową karierę.

Taki jest sport. Trzeba też umieć przegrać, ja dzisiaj przegrałem sam ze sobą, z warunkami. Nie było takiego stresu i agresji i taki jest skutek i wynik

- powiedział dyskobol w rozmowie z TVP Sport.