Psy wykryły setki paczek nielegalnych papierosów

Ponad 3,6 tys. paczek papierosów przechwycili funkcjonariusze KAS z Podkarpacia podczas kontroli pojazdów na polsko-ukraińskiej granicy – poinformowała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska.

https://www.podkarpackie.kas.gov.pl/

Do ujawnienia 2,6 tys. paczek papierosów doszło na przejściu granicznym w Medyce. Jak dodała rzeczniczka, z pomocą służbowego psa Bora funkcjonariusze dotarli do skrytki w przerobionej podłodze pojazdu.

„Ukryte zostały tam papierosy, w sumie 2,6 tys. paczek. Do przemytu przyznał się kierowca, 24- letni obywatel Ukrainy. Nielegalny towar i przerobiony do przemytu samochód zostały zatrzymane do dalszego postępowania”

– podkreśliła.

KAS zwróciła się także do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu na Ukrainę.

Na kolejne 570 paczek papierosów natrafili funkcjonariusze KAS podczas kontroli autokaru na przejściu granicznym w Budomierzu. Jak powiedziała Chabowska, nielegalny towar ukryty był w obudowie lodówki. „Na poczet kary grożącej 33-letniemu kierowcy zabezpieczono 14 tys. zł” – dodała.

Przemyt papierosów został też wykryty podczas kontroli busa na przejściu w Korczowej.

Funkcjonariusze KAS skierowali do kontroli busa wraz z lawetą, który przekraczał granicę jako "pusty środek przewozowy". Pojazd został prześwietlony urządzeniem RTG z pomocą którego funkcjonariusze zlokalizowali potencjalne miejsce ukrycia nielegalnego towaru

– powiedziała Chabowska.

Następnie funkcjonariusze z psem Koko sprawdzili te miejsca i okazało się, że w skrytkach konstrukcyjnych pojazdu znajduje się 460 paczek papierosów. Kierowca ukarany został mandatem karnym w wysokości 9 tys. zł. KAS zwróciła się także do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu na Ukrainę. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo