Podlasie: w niedzielę mobilne punkty szczepień

W niedzielę w kilkunastu miejscach w Podlaskiem będzie można zaszczepić się w mobilnych punktach szczepień przeciw COVID-19 – poinformowano na konferencji prasowej w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. Punkty będą m.in. przed parafiami, na meczu czy na festynie.

gov.pl

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski mówił, że szczepienia są najskuteczniejszą ochroną prze wirusem i powikłaniami.

"Nie chcemy takiej sytuacji, żeby nasze podlaskie szpitale były zajmowane przez osoby, które będą musiały być hospitalizowane z tego tytułu, że uległy zakażeniu i ich stan zdrowia wymaga hospitalizacji"

– powiedział.

Paszkowski mówił, że Podlaskie nie jest liderem w zakresie szczepień, mimo że w regionie są stacjonarne punkty szczepień, powszechne punkty szczepień, ale – jak podkreślił – te akcje szczepień trzeba kierować w tej chwili w inne miejsca. "Stąd też podjęliśmy ostatnio inicjatywy, by wyjść do osób, które się jeszcze nie zaszczepiły" – dodał.

W najbliższą niedzielę, 1 sierpnia, mobilne punkty szczepień znajdą się w kilkunastu miejscach w regionie. Będą to przede wszystkim punkty przed parafiami katolickimi i prawosławnymi, m.in. w Siemiatyczach, Mońkach, Krypnie, Sejnach czy w Dąbrowie Białostockiej.

Mobilny punkt stanie w niedzielę też m.in. w Choroszczy, gdzie odbędzie się Jarmark Dominikański.

Podlaski Urząd Wojewódzki będzie też kontynuował rozpoczętą w minioną sobotę wspólną akcję z Jagiellonią Białystok szczepień przed meczami. W najbliższą niedzielę każdy kibic, który przyjdzie na mecz Jagiellonii z Rakowem Częstochowa na stadion miejski w Białymstoku, będzie mógł się zaszczepić. Każdy, kto zdecyduje się na szczepienie podczas meczu, otrzyma gadżety związane z Jagiellonią – poinformowano na konferencji.

Prezes Jagiellonii Białystok Agnieszka Syczewska powiedziała, że podczas ostatniego meczu, kiedy na trybunach zasiedli kibice, "wspaniale było poczuć znowu tę atmosferę, te emocje". "Mamy nadzieję, że te czasy, kiedy mecze były rozgrywane przy pustych trybunach, już nie wrócą" – dodała.

Wojewoda mówił, że chciałby, aby ta akcja była powtarzana i żeby była jak najszersza. Dodał, że wśród pomysłów jest m.in. wspieranie samorządów w takich akcjach czy strażaków w ich akcji "Zaszczep się z OSP". Innym pomysłem jest też dojeżdżanie z mobilnym punktem do małych miejscowości, aby tam zaszczepić chętnych. Także kontenerowy punkt szczepień, który obecnie stoi w Kolnie (do 1 sierpnia), zmieni swoje miejsce.

Z danych na stronie rządowej wynika, że w województwie podlaskim w pełni zaszczepionych jest ponad 460 tys. osób. Region liczy ponad 1,17 mln mieszkańców.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo