Prognoza pogody na piątek. Zapowiada się ciepło i bezdeszczowo

W nocy z czwartku na piątek spodziewana jest kontynuacja dobrej pogody, a sam piątek zapowiada się ciepło i bezdeszczowo - powiedziała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska. Przelotne opady i burze możliwe są jedynie na Wybrzeżu i w Karpatach.

pixabay

Jak poinformowała Dąbrowska, w nocy z czwartku na piątek spodziewana jest kontynuacja dobrej pogody.

- Troszkę więcej chmur będzie tylko na Wybrzeżu i tam też pojawić się mogą przelotne opady deszczu, ale będą to opady słabe

- powiedziała Dąbrowska. Noc będzie umiarkowanie ciepła - temperatura minimalna, czyli ta odnotowywana tuż przed wschodem słońca, wyniesie od 13 do 17 stopni Celsjusza. W większości kraju wiatr będzie słaby. Jego mocniejsze porywy prognozowane są tylko na Wybrzeżu - mogą osiągnąć do 55 km/h.

Piątek zapowiada się pod znakiem zmiennego zachmurzenia, choć - jak podkreśliła Dąbrowska - przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane.

- Powietrze jest jeszcze wilgotne, ale w zasadzie nie spodziewamy się opadów. Symbolicznie popadać może tylko na Wybrzeżu i w Karpatach, tam również, szczególnie w godzinach popołudniowych, mogą pojawić się burze. Ale zarówno te przelotne opady, jak i burze będą klasyfikowane jako słabe

 - wskazała. Spaść może do 15 mm deszczu, a porywy wiatru osiągną maksymalnie 65 km/h.

Dzień będzie ciepły - najchłodniej po raz kolejny będzie na Wybrzeżu, gdzie termometry pokażą 23 stopni. Na pozostałym obszarze temperatura wahać się będzie w granicach 25-29 stopni Celsjusza. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo