Wzrosła liczba ataków na Żydów w Londynie. Czterokrotnie!

W maju tego roku, gdy w Strefie Gazy nastąpiła eskalacja konfliktu pomiędzy Izraelem a terrorystami z Hamasu, miał miejsce rekordowy wzrost incydentów wymierzonych w Żydów w Londynie - wynika z opublikowanych w czwartek danych londyńskiej policji metropolitalnej.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com /Creative Commons CC0/MabelAmber

W ciągu tego jednego miesiąca zanotowano w brytyjskiej stolicy 87 takich zdarzeń, czyli ponad cztery razy więcej niż w kwietniu. To także wyraźnie więcej niż w jakimkolwiek miesiącu na przestrzeni ostatnich trzech lat, gdy ta liczba wahała się między siedem a 22 - podała policja metropolitalna.

Jak sprecyzowano, w 39 przypadkach obiektami ataków byli mężczyźni, w 43 - kobiety. W większości zgłoszonych spraw chodziło o przemoc słowną, antysemickie napisy, ale zanotowano też obrzucenie kamieniami domu zamieszkanego przez Żydów czy niszczenie mienia.

"Zwykle gdy jest napięcie w Izraelu, jest też tutaj. W maju mieliśmy wojnę w Strefie Gazy, więc dlatego przemoc wybuchła w Anglii. W maju społeczność żydowska w Hackney była celem wielu ataków na tle rasowym. Jedno z tych przestępstw z nienawiści wymierzone było w ponad 30 należących do Żydów pojazdów, których opony zostały przecięte. To było oczywiste przestępstwo z nienawiści, ponieważ tylko żydowskie samochody były celem ataku"

- powiedział cytowany przez brytyjskie media Chaim Hochhauser z Shomrim, grupy strażników sąsiedzkich, która działa na rzecz ochrony społeczności żydowskiej w Stamford Hill w północnym Londynie.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo