„Ch... wam w d..py”, „tu są Niemcy”. Szarpali, dusili i bluzgali na polskich piłkarzy. I to podczas meczu!

Ambasada RP w Berlinie potwierdziła dziś, że "Wydział Konsularny i Polonii Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie stara się wyjaśnić, co wydarzyło się na środowym meczu FC Polonii z niemieckim klubem Liberta". Podczas meczu doszło do rasistowskiego ataku na polskich zawodników. Polacy byli wulgarnie i rasistowsko wyzywani przez Niemców tureckiego pochodzenia, a jeden z nich był duszony.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Michał Wosch z FC Polonia powiedział portalowi tvp.info, że do incydentu doszło pod koniec meczu, kiedy rywale wyrównali na 2:2.

Ich piłkarz chciał szybko wyjąć piłkę z siatki, my chcieliśmy spowolnić, więc ten zawodnik zaczął dusić naszego. Wywiązała się szarpanina. Drugi trener przeciwników zaczął krzyczeć w naszym kierunku: "Ch... wam w d..py", "Wyj... wasze matki" oraz "tu są Niemcy". To, podobnie jak nazwisko piłkarza, który dusił naszego, nie znalazło się w protokole

 – cytuje piłkarza portal.

Wosch zwrócił również uwagę, że w drużynie RFC Liberta grają przede wszystkim zawodnicy pochodzenia tureckiego. "Zawsze jak gramy z takimi zespołami, są kłopoty" - powiedział tvp.info.

Rzecznik polskiej ambasady w Berlinie Dariusz Pawłoś potwierdził, że "Wydział Konsularny i Polonii Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie stara się wyjaśnić, co wydarzyło się na środowym meczu FC Polonii z niemieckim klubem Liberta o puchar niemieckiej kasy chorych AOK".

Ambasada zauważa, że "niedopuszczalne jest tolerowanie słownego obrażania i fizycznego atakowania zawodników i kibiców ze względu na ich pochodzenie, ani głoszenie jakichkolwiek innych rasistowskich haseł".

Mamy nadzieję, że Berliński Związek Piłki Nożnej, który wysłał swoich obserwatorów na ten mecz, poważnie zajmie się tą sprawą i doprowadzi do wykrycia sprawców i właściwego ich ukarania

- podkreśla Pawłoś.


 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#sport #piłka nożna #Polacy w Niemczech #rasizm

Tomasz Mrozek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo