Delta bardziej odporna. Zdecydowano o przypominającej dawce szczepionki dla seniorów

W Izraelu trzecia dawka szczepionki przeciw Covid-19 będzie już od 1 sierpnia dostępna dla osób po 60. roku życia - poinformowały w czwartek miejscowe media. Ma być to preparat firm Pfizer/BionTech.

Zdjęcie ilustracyjne
facebook. com/@MorawieckiPL

Dodatkowa kampania szczepień ma pomóc w walce z rozprzestrzeniającym się wysoce zakaźnym wariantem koronawirusa, Delta.

Radio Kan i stacja telewizyjna Chanel 13 poinformowały, że dyrektor generalny w resorcie zdrowia Izraela prof. Hezi Lewi przekazał już kierownictwu placówek medycznych, w których podawano szczepionkę Pfizera, iż od najbliższej niedzieli mogą rozpocząć szczepienie tzw. dawką przypominającą osoby po 60. roku życia.

Koncern Pfizer oświadczył w środę, że uważa, iż dodatkowa trzecia dawka szczepionki pomoże utrzymać skuteczną ochronę przed zachorowaniem na Covid-19. Amerykański koncern twierdzi także, że awaryjne szczepienie trzecią dawką zostanie prawdopodobnie autoryzowane już na początku sierpnia w USA.

Od czerwca, kiedy wariant Delta zaczął rozprzestrzeniać się w Izraelu, resort zdrowia tego kraju już dwukrotnie notował spadek skuteczności szczepionek, jeśli chodzi o ochronę przed zakażeniem, a także przed ciężkimi przypadkami Covid-19.

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

#szczepienia #Izrael #Pfizer/BioNTech

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo