Rząd może liczyć na Platformę Obywatelską? Jest deklaracja Tuska - Fogiel trzyma za słowo

Bardzo będę się cieszył, jeżeli Donald Tusk przekona swoich partyjnych kolegów do tego, że kwestia pandemii powinna być wyjęta poza bieżący spór polityczny - przekazał wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zadeklarował w czwartek, że PO poprze rozwiązania rządu dot. walki z pandemią, jeżeli zdobędą one "pieczątkę" naukowców i ekspertów.

Fot: Krystian Maj/Flickr/@KPRM

Podczas czwartkowej konferencji prasowej lider PO Donald Tusk apelował, aby kwestią pandemii COVID-19 zajmować się ponad podziałami politycznymi. - Pierwszym zadaniem jest wyjęcie kwestii pandemii i naszej wspólnej walki o bezpieczeństwo Polaków z pola konfliktu politycznego - powiedział szef Platformy. Zaznaczył również, że PO poprze rozwiązania rządu dot. walki z pandemią, jeżeli zdobędą one "pieczątkę" naukowców i ekspertów.

"Bardzo się będę cieszył, jeżeli Donald Tusk przekona swoich partyjnych kolegów do tego, że rzeczywiście kwestia walki z koronawirusem powinna być wyjęta poza bieżący spór polityczny" - powiedział Fogiel w Polskim Radiu 24.

- My jako PiS apelujemy o to do naszych partnerów z opozycji od dawna, w zasadzie od początku pandemii

- podkreślił.

Jak dodał, "nie jest naszą winą, że duża część opozycji, nawet wbrew faktom, uważa, że każda sytuacja jest dobra do tego, żeby zaatakować rząd w tak dramatycznych okolicznościach".

POżądany powrót do przeszłości

Fogiel pytany o możliwość spotkania Tuska z premierem Mateuszem Morawieckim lub liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim, podkreślił, że szef PO "bardzo chciałby powrócić do tego klasycznego już konfliktu PO i PiS opartego na Donaldzie Tusku i liderze PiS".

- My już nie jesteśmy dzisiaj w 2007 roku. Tusk próbuje w ten sposób spolaryzować polską scenę polityczną, ale dzisiaj sytuacja jest zupełnie inna

- dodał wicerzecznik PiS.

- Oczywiście, bardzo chętnie będziemy rozmawiać o tym, jaka była sytuacja, kiedy Tusk opuszczał urząd premiera, jaka była płaca minimalna, jaki był wzrost gospodarczy, jaki był poziom bezrobocia, a jaki jest dzisiaj - dodał Fogiel.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo