Te słowa Jana Pawła II zna każdy. Teraz są tematem konkursu i wystawy

Słowa papieża Jana Pawła II wypowiedziane w Warszawie: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi" są tematem 2. Międzynarodowego Konkursu i Wystawy Sztuki Współczesnej "Quadriennale Betesda" - poinformowało biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

pixabay

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie archidiecezji warszawskiej, "Quadriennale Betesda" to cykliczne wydarzenie artystyczne organizowane co cztery lata, skupiające międzynarodowych twórców i artystów różnych wyznań i poglądów podejmujących refleksję nad jednym tematem.

W tym roku organizatorzy konkursu zapraszają artystów profesjonalistów i amatorów, by w swoich pracach dotknęli każdego kontekstu słów Jana Pawła II: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi"

- wyjaśnili autorzy komunikatu.

Dodali, że jest to zarazem "zaproszenie do podjęcia przez twórców wyzwania i poszukiwania odpowiedzi na pytania: co w nich wymaga odnowy? Jak Duch Święty działa w życiu doczesnym i ich życiu? Jak Duch Święty zmienia świat wokół nich? Kim jest Duch Święty i jak działał w życiu Jana Pawła II?".

Organizatorzy konkursu "Quadriennale Betesda" zapraszają do artystycznej dyskusji, która niesie przesłanie nadziei i miłości do Boga, człowieka i ziemi

- podkreślili.

Poinformowali, że w pierwszym etapie konkursu jury wybierze prace artystyczne, które zostaną zakwalifikowane do wystaw pokonkursowych "Quadriennale Betesda". Wśród wszystkich kategorii sztuki zostanie wyłoniony jeden zwycięzca wśród twórców amatorskich.

Wyjaśnili, że w konkursie mogą wziąć udział amatorzy od 18 roku życia oraz osoby poniżej 18 roku życia za zgodą rodziców lub opiekunów.

"Nagrodą Główną w konkursie amatorskim jest udział w wystawie w Warszawie w 2022 roku"

- czytamy w komunikacie.

Jego autorzy wyjaśnili, że w konkursie dla profesjonalistów mogą wziąć udział twórcy, którzy posiadają wykształcenie kierunkowe oraz doświadczenie w dziedzinie artystycznej, w następujących kategoriach sztuki współczesnej: malarstwo, grafika i rysunek, rzeźba, ikona, sztuka synkretyczna, happening, instalacje, taniec, fotografia, plakat, ilustracja, grafika komputerowa, muzyka, film, video art, etiuda filmowa, film krótkometrażowy, poezja.

Nagrodą Główną w konkursie dla profesjonalistów jest Indywidualna Wystawa Sztuki w 2022 roku w Warszawie, w dawnej Galerii Porczyńskich.

Autorzy poinformowali, że w składzie jury zasiądą m.in. dyrektor Muzeum Mt 5,14 Piotr Dmitrowicz, oraz związany z Muzeum Piotr Młodożeniec, a także wielu innych intelektualistów i artystów. Jury wyłoni jednego zwycięzcę w każdej z dziesięciu kategorii sztuki. Nagrodą główną dla zwycięzców w każdej kategorii jest zbiorowa wystawa zwycięzców w 2022 roku w Galerii Porczyńskich w Warszawie.

Artyści mogą zgłaszać swoje prace do 31 lipca 2021 r. na adres: office@betesdaart.com

Organizatorem konkursu jest Fundacja Betesda a współorganizatorami Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Katolickie Centrum Kultury "Dobre Miejsce".

Wydarzeniu patronuje biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Michał Janocha. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo