Studio specjalne w TV Republika z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Powstanie Warszawskie było najbardziej heroicznym zrywem podczas II wojny światowej, a jego uczestnicy oddawali życie za suwerenność ojczyzny. Telewizja Republika 1 sierpnia 2021 r. z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wyemituje na swojej  antenie studio specjalne w całości poświęcone zbliżającej się rocznicy, podczas którego będzie można wysłuchać wspomnień, rozmów i dyskusji na ten ważny temat.

Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Studio rozpocznie się o godzinie 15:25 i będzie trwało aż do godziny 18:00. Stacja rozpocznie  od rozmowy z dr Krzysztofem Jabłonką, podczas której zostanie zaprezentowane widzom wprowadzenie historyczne do tematów powstańczych. Następnie planowana jest dyskusja o dzieciach w Powstaniu Warszawskim. W studio pojawi się Pani Monika Kowaleczko – reżyser filmu „Fajna ferajna, czyli powstanie oczyma dzieci” oraz dwie uczestniczki Powstania Warszawskiego Pani Barbara Rybeczko oraz Pani Halina Stańczak-Kryska.

Po godzinie 16:00 poruszony będzie temat o tym jak wyglądało same powstanie oraz co w tym czasie zrobili sowieci. Opowiedzą o tym Prof. Bogdan Musiał i dr Adam Buława.  Następnie o losach powstańców w czasie komunizmu i stalinowskiego zamordyzmu opowie Tadeusz Płużański, historyk, dziennikarz, publicysta i Prezes Fundacji „Łączka”

W kulminacyjnym momencie, o godzinie „W” nastąpi transmisja na żywo ulic Warszawy oraz transmisja uroczystości przy „Gloria Victis”. Studio specjalne w Telewizji Republika zakończy się rozmową z powstańcem, ppłk. Waldemarem Nowakowski, ps. „Gacek” oraz rozmową o aktualnie potrzebnej pomocy dla Powstańców Warszawskich, o której opowie Pani Agnieszka Łesiuk – Krajewska z organizacji BohaterON. 

Ponadto tego dnia stacja pokaże również dwa dokumenty: „Dziewczyny z powstania warszawskiego w Koszalinie” oraz „Żbik – powstaniec z Żoliborza”. 

 

Źródło: niezalezna.pl, mat. pras.

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo