„To już niemal pewne”. Prof. Horban ujawnia, którą grupę obejmą obowiązkowe szczepienia

W świetle nadchodzącej czwartej fali pandemii i wciąż niewystarczającej liczby zaszczepionych osób w Polsce, trwa ożywiona dyskusja o obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 dla niektórych grup zawodowych. Jak powiedział dzisiaj na antenie TVN24 prof. Andrzej Horban, niemal pewne jest, że obejmie on pracowników ochrony zdrowia.

fot. Jan Sroda/Gazeta Polska

Prof. Horban pytany w TVN24, czy podjęto decyzje dotyczące obowiązkowych szczepień dla niektórych grup zawodowych, przekazał, że "decyzji nie ma, ale jesteśmy bardzo blisko wydania zaleceń".

W kontekście konkretnych grup zawodowych do obowiązkowych szczepień, profesor wskazał na "pracowników ochrony zdrowia, zwłaszcza wszystkich, którzy mają kontakt z pacjentem". Jego zdaniem, "niemal pewne jest, że ta grupa zostanie objęta obowiązkowymi szczepieniami".

Horban podkreślił, że do rozważenia są obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli.

- Część nauczycieli jest niezaszczepiona, a ta grupa zawodowa jest narażona na zakażenie poprzez liczny kontakt z dziećmi

 - dodał.

Jak przekazał przewodniczący Rady Medycznej, mogą się pojawić zalecenia dotyczące obowiązkowych szczepień dla pracowników administracji, "pracujących na pierwszej linii frontu, mających kontakt z masowo pojawiającymi się petentami", pracowników sklepów wielkopowierzchniowych i służb porządkowych.

Horban wyraził nadzieję, że decyzje te zostaną podjęte do końca przyszłego tygodnia. Jak zaznaczył, koszty obowiązkowych szczepień pokrywa państwo.

 

Źródło: niezalezna.pl, TVN24, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo