Żywy Znak dla Powstania Warszawskiego

1 sierpnia na Placu Zamkowym w Warszawie zbierzemy się już po raz siódmy, by utworzyć symbol Polski Walczącej z pomocą wolontariuszy i zaangażowanych uczestników, przechodniów. Powstanie Żywy Znak dla Powstania Warszawskiego - poinformowano na stronie Narodowego Centrum Kultury (NCK).

Ivanevian, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Jak wyjaśniono, Żywy Znak dla Powstania Warszawskiego "to oddolna inicjatywa, której zasadniczym celem jest oddanie hołdu walczącym o niepodległość podczas Powstania Warszawskiego". "To wydarzenie, które łączy pokolenia i różne środowiska. Determinuje nas szacunek do historii i poświęcenia pokoleń walczących o Ojczyznę oraz potrzeba edukowania i propagowania pamięci historycznej w Polsce oraz poza jej granicami, m.in. dzięki zaangażowaniu przechodniów i turystów, którzy mogą spontanicznie wziąć udział w tym szlachetnym wydarzeniu" - napisano na stronie NCK.

Przypomniano, że Żywy Znak odbywa się cyklicznie. "Przez lata dotarliśmy do szerokiego grona odbiorców, którzy tłumnie uczestniczą w akcji, zarówno na Placu Zamkowym, jak i obserwując nas w mediach" - wyjaśniono.

"W akcję zaangażowanych jest wiele osób i instytucji z różnych środowisk, którzy doceniają nasz coroczny wysiłek, są to: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (MKDNiS), Narodowe Centrum Kultury(NCK), Fundacja Służba Niepodległej, Stowarzyszenie Historyczne Polonia Restituta, Fundacja Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom, Fundacja Łączka, Instytut Haliny Konopackiej, Międzynarodowe Forum Bezpieczeństwa, Fundacja Signa Temporum, Warszawska Sztafeta Niepodległości, Stowarzyszenie Koliber Oddział Warszawa"

- czytamy na stronie NCK.

Początek happeningu - 1 sierpnia o godz. 16.55 na Placu Zamkowym w Warszawie.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez MKDNiS, a realizowane przy współpracy NCK.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo