Szpital dziecięcy w Olsztynie - otwarto nowy oddział

Przestronny i nowoczesny oddział onkologii i hematologii dziecięcej otwarto w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Ma wiele udogodnień zapewniających komfort pacjentom i ich rodzicom, a specjaliści zyskali najnowocześniejszy sprzęt.

https://www.wssd.olsztyn.pl/

Oddział liczy 20 miejsc. Pracuje w nim doświadczony zespół lekarzy specjalistów w zakresie hematologii, onkologii i hematologii dziecięcej oraz pediatrów.

W komunikacie podano, że Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie przekazuje pacjentom, ich rodzicom i opiekunom nowoczesny oraz komfortowy Kliniczny Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Nowy oddział ma wygodne sale chorych, w tym izolatki z pełnym węzłem sanitarnym i śluzami. Sale chorych mają klimatyzację, dodatkowe wyposażenie dla rodziców (szafy i łóżka). Sale dla najmłodszych pacjentów wyposażone są w zestawy niemowlęce do pielęgnacji. Na oddziale są dwie ogólnodostępne kuchnie, bawialnia i pokój – „strefa rodzica” – miejsce wypoczynku dla rodziców i opiekunów przebywających wraz z pacjentami. Nowy oddział zyskał także odrębny pokój do udzielania porad psychologicznych.

Lekarze specjaliści będą mieć do dyspozycji najnowocześniejszą aparaturę medyczną służącą do operacyjnego leczenie nowotworów taką, jak m. in. angiograf ze zintegrowanym aparatem USG, specjalistyczny mikroskop operacyjny, zestaw do nowotworowych operacji laparoskopowych 3D, narzędzia chirurgiczne, a także wiertarki do zabiegów operacyjnych nowotworów w obrębie części twarzowej czaszki.

Zakończenie wyposażenia w sprzęt planowane jest w 2022 r.

Budowa i wyposażenie oddziału onkologii i hematologii dziecięcej kosztować będzie 16,1 mln zł, z czego 13,7 mln zł pochodzi z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a 2,4 mln zł stanowi wkład samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo