Szczerski dla niezalezna.pl: jestem dumny, że należę do zespołu smoleńskiego

- Należę do prezydium parlamentarnego zespołu wyjaśniającego przyczyny katastrofy smoleńskiej i twierdzenie, że kontestuję jego pracę, jest absurdalne – mówi portalowi niezalezna.pl poseł Krzysztof Szczerski. Obala w ten sposób tezy dzisiej

Tomasz Adamowicz
- Należę do prezydium parlamentarnego zespołu wyjaśniającego przyczyny katastrofy smoleńskiej i twierdzenie, że kontestuję jego pracę, jest absurdalne – mówi portalowi niezalezna.pl poseł Krzysztof Szczerski. Obala w ten sposób tezy dzisiejszego artykułu "Rzeczpospolitej".

Dzisiaj w publikacji „Rzeczpospolitej” o niepozostawiającym wątpliwości co do intencji autorów tytule „Wściekli na Macierewicza” pojawiła się m.in. informacja, że w Prawie i Sprawiedliwości powstał wręcz „antymacierewiczowski ruchu oporu”, do którego dołączają też młodzi, bardziej liberalni posłowie PiS, jak b. wiceszef MSZ Krzysztof Szczerski czy b. wiceszef MSWiA Arkadiusz Czartoryski”.

O tym, że tekst „Rzeczpospolitej” ma niewiele wspólnego z rzeczywistością, mówi portalowi niezalezna.pl właśnie poseł Krzysztof Szczerski.

- Jestem bardzo dumny, że od początku obecnej kadencji jestem członkiem prezydium zespołu parlamentarnego do spraw wyjaśnienia przyczyn katastrofy TU154M. Wiązanie mnie medialnie czy w jakikolwiek sposób z rzekomym kontestowaniem prac zespołu jest absurdalne. Człowiek należącym do prezydium zespołu nie może być równocześnie własnym kontestatorem. Uważam, że wartość zespół parlamentarnego polega na tym, iż kiedy państwo nie spełnia swoich obowiązków wobec obywateli, pokazuje, jaka rolę może pełnić środowisko niezależne – mówi nam poseł Szczerki, który nie jest zaskoczony pojawieniem się takim prasowych insynuacji.

- To są publikacje, które mają za zadanie walczyć z poszukującymi prawdy. Teraz, gdy jesteśmy blisko, żeby dojść do tego, jak przebiegał lot 10 kwietnia, spodziewam się dalszych tego typu kontr. Podobne publikacje będą się powtarzały – podkreśla poseł Szczerski.

 

 Źródło: niezalezna.pl

Grzegorz Broński
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo