Wypadek autokaru wiozącego blisko 50 dzieci. Nie ma ofiar śmiertelnych

Na autostradzie A1, na wysokości miejscowości Strzelce niedaleko Kutna (woj. łódzkie) na jezdni w kierunku Łodzi doszło do zderzenia ciężarówki z autokarem, którym podróżowało ok. 50 osób, głównie dzieci. Przynajmniej 8 osób odwieziono do szpitali - podała mł. asp. Justyna Cywka z kutnowskiej policji.

pixabay

Jak podali strażacy, do wypadku doszło w środę po południu w miejscowości Niedrzew Drugi w powiecie kutnowskim (Łódzkie). Według ratowników w autobusie było 44 dzieci wracających z wakacji.

Policja zbiera teraz informacje o wypadku. "Doszło do niego na autostradzie A1 na wysokości MOP Strzelce w pobliżu Kutna na pasie w kierunku Łodzi" - podała Cywka. " Z nieustalonych dotąd przyczyn kierowca autokaru wjechał w tył naczepy ciągnika siodłowego" - przekazała.

"Na miejsce zostały skierowane karetki pogotowia i dwa śmigłowce. Poszkodowanym udzielana jest pomoc. Przynajmniej 8 osób zostało przetransportowanych do różnych szpitali w województwach łódzkim i mazowieckim, Być może będzie ich więcej"

- relacjonowała. "Nie ma ofiar śmiertelnych" - podkreśliła Cywka.

Autostrada A1 w kierunku Łodzi na wysokości MOP Strzelce jest zablokowana. Na obwodnicy w Kowalu (woj. kujawsko-pomorskie) wyznaczono objazdy dla kierowców jadących na południe.

Strażacy poinformowali, że na miejsce wypadku podstawiony został drugi autokar, który odwiezie pozostałe dzieci do pobliskiej szkoły. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo