PGE partnerem strategicznym Kromer Festival Biecz

Kromer Festival Biecz jest jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Małopolsce. To święto miłośników muzyki dawnej, które odbędzie się w dniach 29 lipca – 1 sierpnia w Bieczu. PGE Polska Grupa Energetyczna już piąty rok wspiera organizację Festiwalu.

mat. pras.

Wsparcie kultury wysokiej to ważny element strategii sponsoringowej Grupy PGE. Grupa PGE jest mecenasem kilkunastu filharmonii w kraju. Patronatem obejmujemy również Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Galerię XIX wieku Muzeum Narodowego w Warszawie.  Cieszę się, że możemy angażować się w tak rozpoznawalne inicjatywy, jak Kromer Festival Biecz i tym samym przyczyniać się do rozwoju ważnych projektów kulturalnych, których znaczenie daleko wykracza poza lokalny charakter. Festiwal w Bieczu z każdym rokiem staje się coraz bardziej rozpoznawalny i przyciąga znakomitych artystów oraz rosnącą grupę melomanów – mówi Paweł Śliwa, wiceprezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Kromer Festival Biecz, po zeszłorocznej przerwie spowodowanej pandemią, wraca do formuły wydarzenia z udziałem publiczności. Motywem przewodnim tegorocznej 7. edycji jest „Wspólnota”. W tym roku Kromer Festival zaprosił do Biecza polskich artystów, którzy będą mogli wykonać kompozycje osadzone w szerokim kontekście historycznym.

7. edycja festiwalu będzie realizowana w formie hybrydowej, łączącej występy na żywo z transmisjami w kanałach internetowych festiwalu oraz na antenach współorganizatora i patronów - TVP Kultura i Radia Kraków. Patronem honorowym Festiwalu jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda.

 

Źródło: niezalezna.pl, mat. pras.

materiał partnera
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo