Zemsta za Safjana? Sakiewicz znów skazany w procesie wytoczonym przez Kramka. Przesłuchania świadków nie było

Sąd pierwszej instancji skazał ponownie redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasza Sakiewicza w procesie wytoczonym mu przez męża Ludmiły Kozłowskiej, szefowej Fundacji Otwarty Dialog, Bartosza Kramka. Sąd rejonowy ponownie nie przesłuchał świadków… za wyjątkiem Kramka, mimo że sąd apelacyjny w orzeczeniu, będącym skutkiem odwołania, takowe nakazał.

Zdjęcie ilustracyjne
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

- Sąd doszedł do wniosku, że świadkowie nie są potrzebni, ale również nie zdecydował się na przesłuchanie samego Tomasza Sakiewicza, który jest stroną tego postępowania. Przesłuchano natomiast Bartosza Kramka - powiedział nam mec. Lew Mirski.

Jak widać, przesłuchanie pana Kramka ma większą wagę dla sprawy, niż przesłuchanie pozwanego – dodał.

Adwokat zapowiedział kolejne odwołanie od dzisiejszej decyzji sądu.

- Myśmy to już raz zaskarżyli i sąd apelacyjny nakazał przeprowadzenie postepowania dowodowego, a sąd okręgowy uznał, że widocznie jest to niepotrzebne – wyjaśnił.

- Zaskarżymy ten wyrok ponownie do sądu apelacyjnego i mam nadzieję, że sąd dojdzie do takiego samego wniosku, do jakiego doszedł poprzedni sąd apelacyjny

- powiedział mec. Mirski.

Chodzi o okładkę tygodnika o „nowej kampanii wrześniowej”, na której znalazł się m.in. Bartosz Kramek. - My pokazaliśmy tylko, co znaczy „kampania wrześniowa” w języku i rozumieniu polskim. Tym bardziej, że chodziło o obalenie rządu przez siły finansowane z zewnątrz, przez Rosję i Niemcy – mówił przed pierwszą odsłoną procesu Sakiewicz.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Bartosz Kramek #sąd #Tomasz Sakiewicz

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo