Piłka nożna: Niemcy za burtą

Na fazie grupowej kończy się dla niemieckiej drużyny olimpijska rywalizacja w piłce nożnej. Niemcy zremisowali dziś z drużyną Wybrzeża Kości Słoniowej i z 4 punktami zajęli ostatecznie trzecie miejsce w grupie D.

pixabay.com/AnnRos

We wcześniejszych meczach Niemcy pokonali 3:2 Arabię Saudyjską i przegrali 4:2 z Brazylią. Żeby zapewnić sobie awans do dalszej fazy rozgrywek, musieli wygrać ostatni mecz z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Tak się jednak nie stało. W 67. minucie po samobójczym golu Benjamina Henrichsa to WKS prowadziło 0:1. Niemcy rzucili się do odrabiania strat, jednak bramka Eduarda Loewena w 73. minucie to wszystko, czym mogli odpowiedzieć. 

Tym samym Niemcy pożegnali się olimpijskim turniejem. Z grupy D do fazy pucharowej awansowały Brazylia i właśnie Wybrzeże Kości Słoniowej. Pierwsza z drużyn zmierzy się w ćwierćfinale z Egiptem, a druga z Hiszpanią.

Kolejne dwie pary ćwierćfinałowe to Korea Południowa - Meksyk oraz Japonia - Nowa Zelandia.

Obok Niemców, z turniejem pożegnali się także m.in. Argentyńczycy oraz Francuzi, którzy w ostatnim meczu zostali rozbici 0:4 przez reprezentację gospodarzy.

 

Źródło: niezalezna.pl

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo