Nowi rywale Świątek i Kubota

Po tym, jak w porannym meczu skreczowała Paula Badosa, która miała potem zagrać przeciwko polskiej parze w meczu miksta, Iga Świątek i Łukasz Kubot poznali nowych rywali. Nasi tenisiści zmierzą się dzisiaj z francuską parą - Fiona Ferro i Pierre-Hugues Herbert.

Iga Świątek
fot. Peter Menzel - Iga Świątek, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81302310

Dziś Paula Badosa wraz z Pablo Carreno Bustą miała zmierzyć się w pierwszej rundzie rywalizacji miksta z polską parą - Iga Świątek i Łukasz Kubot. Wcześniej, w drugiej rundzie turnieju singla pań, nasza najlepsza rakieta musiała uznać wyższość Hiszpanki.

Jednak hiszpańska tenisistka skreczowała po przegranym 3:6 secie w meczu ćwierćfinałowym singla z Czeszką Marketą Vondrousovą, która wcześniej pokonała jedną z faworytek turnieju - Japonkę Naomi Osakę.

W związku z tym, organizatorzy postanowili dokonać zmiany pary, z którą zmierzą się Świątek i Kubot. Będzie to francuski mikst Fiona Ferro i Pierre-Hugues Herbert.

Jeśli Polacy wygrają, zmierzą się w ćwierćfinale z parą Jelena Wiesnina-Asłan Karacew reprezentującą Rosyjski Komitet Olimpijski.

 

Źródło: niezalezna.pl

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo