Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Drugie zwycięstwo polskich siatkarzy. Biało-Czerwoni pewnie pokonali Wenezuelę

3:1 polska reprezentacja siatkarzy pokonała w dzisiejszym meczu Wenezuelę. To drugie zwycięstwo Polaków podczas olimpijskiego turnieju, które w istotnej mierze przybliżyło naszą drużynę do ćwierćfinałów.

Pierwsze dwa sety Polacy wygrali gładko. Pierwszy do 16, a drugi do 13. Gdy wszyscy myśleli już, że spotkanie rozstrzygnie się w trzech setach. do głosu doszli rywale.

Od początku trzeciego seta zawodnicy Wenezueli wyszli na prowadzenie i sukcesywnie powiększali przewagę. Ostatecznie skończył się on wynikiem 18:25 dla drużyny z Ameryki Południowej.

W czwartej partii Polacy jednak powrócili do dobrej gry i nie dali szans swoim przeciwnikom, pewnie wygrywając 25:15 i kończąc mecz asem serwisowym w wykonaniu najlepiej punktującego dzisiaj Kamila Semeniuka.

Biało-Czerwoni, po porażce 2:3 z Iranem i wygranymi 3:0 z Włochami i dzisiejszym 3:1 z Wenezuelą zajmują w grupie A pierwsze miejsce.  Dzisiejsi rywale Polaków mają za sobą już trzy porażki w turnieju olimpijskim.

W innym meczu Grupy A, Kanada pokonała dzisiaj Iran 3:0.

W piątek Biało-Czerwoni zmierzą się z Japonią.

Źródło: niezalezna.pl, siatka.org