Polscy wioślarze bez medalu. Zadecydowały setne sekundy

Podczas wioślarskiego poranka na olimpijskim torze Sea Forest jedyny medal dla Polski zdobyła kobieca czwórka podwójna. Blisko wywalczenia krążka byli także panowie z czwórki podwójnej, którym do miejsca na podium zabrakło jedynie 0,3 sekundy.

Eurosport Polska [screenshot]

Czwórka podwójna mężczyzn w składzie Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański zajęła czwarte miejsce w finałowym wyścigu. Polacy przez długi czas utrzymywali się na trzeciej pozycji, jednak na finiszu musieli uznać wyższość Australijczyków, którzy wyprzedzili polską osadę na mecie o 0,3 sekundy.

Zwyciężyli Holendrzy, a drugie miejsce zajęła osada z Wielkiej Brytanii.

W innych finałach z udziałem Polaków, szóste miejsce zajęła czwórka bez sternika kobiet w składzie Monika Chabel, Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz i Maria Wierzbowska. Rywalizację w tej kategorii wygrały Australijki, przed Wielką Brytanią i Irlandią.

Także szóste, ostatnie miejsce zajęła w swoim wyścigu dwójka podwójna mężczyzn - Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski. Wyścig wygrali Francuzi, wyprzedzając Holendrów i Chińczyków.

Siódme miejsce w ostatecznej klasyfikacji przypadło zwycięzcom finału B w kategorii męskiej czwórki bez sternika - polskiej osadzie w składzie Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski i Mateusz Wilangowski.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap, Eurosport

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo