Nowy ambasador przy UE. Kim jest?

Biały Dom ogłosił we wtorek nominację Marka Gitensteina jako kandydata na ambasadora USA przy Unii Europejskiej. W przeszłości pełnił on funkcję ambasadora w Rumunii.

Zdjęcie autorstwa Ketut Subiyanto z Pexels

Jak podał w komunikacie Biały Dom, Gitenstein, prawnik, były doradca prezydenta Joe Bidena, jest obecnie partnerem w firmie prawniczej Mayer Brown, lecz „spędził większość ostatniej dekady pracując nad projektami w Europie Środkowej i Wschodniej”, współpracując m.in. z organizacjami pozarządowymi.

Funkcję ambasadora USA w Bukareszcie pełnił w latach 2009-2012. Z komunikatu Białego domu wynika, że w swojej pracy koncentrował się na "zwalczaniu korupcji i ochronie instytucji demokratycznych".

Obok nowego szefa placówki w Brukseli, Biały Dom ogłosił również kandydatów na szefów misji w Hiszpanii, Mozambiku, Republiki Środkowoafrykańskiej i przedstawiciela USA przy Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej.

Są to odpowiednio: była ambasador w Urugwaju Julissa Reynoso Pantaleon, zawodowi dyplomaci Peter Vrooman i Patricia Mahoney oraz była przedstawicielka USA przy MAEA Laura Holgate. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo