Nowe fakty ws. skuteczności szczepień? Ten raport rozwiewa wątpliwości!

Najnowszy raport ujawniony przez włoski Instytut Służby Zdrowia zawiera dane na temat śmiertelności pacjentów z powodu COVID-19. Jak się okazuje około 99 procent osób zmarłych we Włoszech na Covid-19 od lutego tego roku nie otrzymało pełnej dawki szczepionki. Niewielki odsetek zmarłych, którzy byli w pełni zaszczepieni stanowiły osoby w bardzo podeszłym wieku oraz te, u których stwierdzono występowanie chorób współistniejących.

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

W ogłoszonym raporcie Instytut poinformował, że od 1 lutego do 21 lipca zanotowano 423 zgony osób w pełni zaszczepionych. Średnia ich wieku wynosi 88 lat. Stanowią oni 1,2 proc. wszystkich zmarłych zakażonych SARS-CoV-2, których było w tym czasie ponad 35 tysięcy.

Eksperci Instytutu wyjaśnili, że wybrali do analizy okres począwszy od 1 lutego, bo wtedy minęło pięć tygodni na dokończenie szczepień od momentu ich rozpoczęcia w kraju.

Najnowsze dane włoskiego ministerstwa zdrowia z ostatniej doby to 24 następne zgony na Covid-19 i 4522 kolejne przypadki zakażeń wykryte w około 242 tys. testów.

Rejestr zmarłych z Covid-19, prowadzony od lutego 2020 roku, wzrósł do 127 995.

Do szpitala trafiło 106 następnych osób, w tym 7 na intensywną terapię. Według oficjalnych danych obecnie we Włoszech jest około 70 tys. zakażonych koronawirusem.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo