Nie chcą agresji, to wymyślili... W Barcelonie powstaje edukacyjne centrum tzw. nowej męskości

Władze Barcelony ogłosiły, że w śródmieściu stolicy Katalonii uruchomią centrum edukacyjne tzw. nowej męskości, pozbawionej agresji. Z porad opłacanego ze środków publicznych punktu mają korzystać zarówno dorośli, jak i młodzież.

pixabay

We wtorek barceloński ratusz potwierdził poniedziałkową informację burmistrz Ady Colau, że nowa placówka będzie działać w centrum katalońskiej stolicy, w sąsiedztwie dworca Franca.

Wywodząca się z radykalnie lewicowego ugrupowania En Comu Podem polityk zapowiedziała, że pierwsze porady w zakresie tzw. nowej męskości ruszą w Barcelonie do października. “Chcemy, aby w obiekcie tym popularyzowano nową męskość, męskość pozytywną” - wyjaśniła Colau, zastrzegając, że chodzi o zachowania wyzbyte agresji.

Zastrzegła, że nowa placówka ma być formą walki z agresją wobec różnego rodzaju mniejszości seksualnych. Zaznaczyła, że z usług centrum mają korzystać m.in. pracownicy urzędów i spółek miejskich, a także młodzież.

“Chcemy promować urozmaicone spojrzenie na męskość (…), pozbawione starej idei, że mężczyzna musi być twardy” - podsumowała burmistrz Colau. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo