„Po stronie Polski”. Kuchciński chwali kluby „Gazety Polskiej”. I zapewnia: Manifestację popieram

- Kluby Gazety Polskiej nie po raz pierwszy pokazują, jak ważna jest dla nich walka o prawdę, suwerenność i sprawiedliwość. Tak też jest i w tym przypadku - mówi w rozmowie z portalem Niezalezna.pl szef Komisji Spraw Zagranicznych Marek Kuchciński. - Manifestację jak najbardziej popieram - dodaje.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

3 sierpnia Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego zgodność z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Przez wielu komentatorów - werdykt TK w tej sprawie rozstrzygnie kwestię - czy prawo Unii Europejskiej może stać ponad prawem krajowym.

Trybunał rozpozna sprawę w pełnym składzie, któremu przewodniczyć będzie prezes TK, Julia Przyłębska.

W związku ze zbliżającą się rozprawą, 31 lipca 2021 r. o godzinie 12:00 na al. Szucha w Warszawie, pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego, odbędzie się organizowana przez Kluby "Gazety Polskiej" manifestacja pod hasłem "Po stronie Polski".

- Kluby Gazety Polskiej nie po raz pierwszy pokazują, jak ważna jest dla nich walka o prawdę, suwerenność i sprawiedliwość. Tak też jest i w tym przypadku

- mówi w rozmowie z portalem Niezalezna.pl szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, Marek Kuchciński.

Manifestację jak najbardziej popieram

- zapewnia i wskazuje na kwestię nadrzędności polskiej konstytucji nad prawem unijnym. 

Prawo UE stoi nad prawem krajowym w tych obszarach, na które Polska wyraziła zgodę. Nieuprawnione jest natomiast ingerowanie ze strony UE w sprawy ustrojowe

- dodaje.  

 

Źródło: niezalezna.pl

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo