Kolejna porażka Biało-Czerwonych. Polska drużyna 3x3 żegna się z turniejem

Polska drużyna koszykarzy 3x3 przegrała w ostatnich sekudnach spotkania z Belgią 14:16 i po wysokim zwycięstwie Japonii nad Chinami straciła szansę na awans do dalszej fazy rozgrywek.

sport.tvp.pl [screenshot]

Polska, mimo słabego początku, doprowadziła do wyrównania i wyjścia na trzypunktowe prowadzenie. O przegranej zdecydowały ostatnie setne sekundy meczu, w których celnym rzutem popisał sie Vervoort. Porażka 14:16 to praktycznie pożegnanie Polaków z dalszą fazę rozgrywek. Teoretycznie Biało-Czerwonym szanse na dalszą grę dać może zwycięstwo ostatniej w tabeli Japonii z reprezentacją Chin.

Z meczu grupowych rywali napłynęły dobre wieści, ponieważ Japonia pokonała drużynę Chin, problem tylko w tym, że... za wysoko. Japończycy zwyciężyli 21:16, co pozwoliło im na awans na szóste miejsce w tabeli i tym samym możliwość dalszej walki. Polacy zakończyli rywalizację na siódmej lokacie, wyprzedzając jedynie Chiny. 

Polacy przed meczem z Belgią zajmowali siódme miejsce w tabeli i tylko zwycięstwo pozwoliłoby Biało-Czerwonym utrzymać się w stawce. 

W poniedziałek Polacy przegrali dwa mecze - 19:21 z Chinami i 20:22 z Holendrami.

Zawodnicy nie kryli rozgoryczenia szczególnie po pojedynku z Azjatami, za który przeprosili kibiców.

- Nie ma co kalkulować - musimy wygrać, jeżeli chcemy się jeszcze liczyć. Historia pokazała, że nawet z piątego, szóstego miejsca można potem zaatakować do walki o medale

- powiedział jeden z polskich zawodników. Szymon Rduch.

 

Źródło: sport.tvp.pl, niezalezna.pl, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo