Sensacja w Tokio. Faworytka gospodarzy za burtą turnieju

Sensacyjne rozstrzygnięcia na olimpijskich kortach. Jedna z największych medalowych nadziei gospodarzy, wiceliderka rankingu WTA - Naomi Osaka - odpadła z turnieju singla kobiet, przegrywając w trzeciej rundzie 1:6, 4:6 z Czeszką Marketą Vondrousową.

Naomi Osaka
fot. Andrew Henkelman - File:Osaka-2020_(cropped)_2.png, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=94911232

23-letnia Osaka, która podczas ceremonii otwarcia zapaliła znicz olimpijski, nie grała przed igrzyskami od dwóch miesięcy. Wycofała się z French Open, sugerując, że cierpi na depresję, a następnie nie brała udziału w innym turnieju wielkoszlemowym - Wimbledonie.

W Tokio wydawało się, że wraca do wysokiej formy. W pierwszej rundzie wyeliminowała Chinkę Saisai Zheng, a w drugiej - również bez kłopotów - Szwajcarkę Viktoriję Golubic.

Trzecia runda okazała się jednak dla niej ostatnią, Japonka gładko uległa 42. w światowym rankingu Vondrousovej.

W niedzielę z rywalizacji odpadła liderka światowego rankingu Australijka Ashleigh Barty, a następnego dnia - rozstawiona z "szóstką" Iga Świątek.

Z powodu deszczu rywalizacja we wtorek toczyła się przez pewien czas tylko na korcie centralnym, który jest zadaszony. Wznowiono już pojedynki na innych arenach. 

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo