Świetna walka polskiej judoczki! Utytułowana Japonka pokonana

Niespodziewany przebieg miała walka Agaty Ozdoby-Błach z faworyzowaną Japonką, Miku Tashira w 1/8 finału turnieju judo w kategorii 63 kg. Polka po niespełna dwóch minutach pokonała reprezentantkę gospodarzy przez ippon i awansowała do ćwierćfinału. W walce o półfinał Ozdoba-Błach przegrała Marią Centracchio.

sport.tvp.pl [screesnhot]

Po niespełna dwóch minutach pojedynku 33-letnia Ozdoba-Błach (AZS AWF Wrocław) zaskoczyła reprezentantkę gospodarzy, otrzymała jeden punkt za akcję techniczną, ale po wideoweryfikacji sędziowie uznali, że zasługiwała ona na ippon i orzekli zwycięstwo Polki.

Od awansu do strefy medalowej dzieli Polkę walka z reprezentantką Włoch, Marią Centracchio.

Młodsza od Polki o sześć lat Tashiro to czterokrotna medalistka mistrzostw świata i piąta zawodniczka tej kategorii poprzednich igrzysk w Rio de Janeiro.

Japończycy zdominowali zmagania w judo. W czterech, w tym wszystkich trzech męskich, z rozegranych dotychczas sześciu kategorii sięgnęli po złote medale, a tylko w jednej nie stanęli na podium.

W ćwierćfinale Polak przegrała w dodatkowym czasie z Włoszką Marią Centracchio, uzyskując w pojedynku trzykrotną karę shido. 

W inauguracyjnym pojedynku Ozdoba-Błach - debiutująca w igrzyskach piąta zawodniczka tegorocznych mistrzostw Europy, która w maju jako pierwsza Polka triumfowała w zawodach rangi Grand Slam w Kazaniu - w niespełna półtorej minuty także przez ippon pokonała Estefanię Garcię z Ekwadoru

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo