Świetne wyniki finansowe firmy z Palo Alto

Tesla przedstawiła w tym tygodniu wyniki finansowe za drugi kwartał 2021 roku. Amerykańska firma w ciągu ostatnich trzech miesięcy uzyskała największy w historii zysk netto wynoszący 1.14 mld dolarów. W analogicznym kwartale 2020 roku zysk netto wyniósł "zaledwie" 104 mln dolarów.

mat. pras.

Przychody firmy z Palo Alto w ciągu minionego kwartału prawie podwoiły się i wyniosły 11,9 miliarda  dolarów. Dla porównania w drugim kwartale 2020 roku przychód Tesli wyniósł 6,04 mld dolarów. Zysk z akcji wyniósł 1,45 dolara co jest znacznie większą kwotą niż poprzednie prognozy mówiące o 98 centach z akcji.


Tak dobre wyniki finansowe Tesla zawdzięcza temu, że dostarczyła w ciągu drugiego kwartału aż 201 304 samochody. Jest to wzrost o 121 procent w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku. Ten świetny wynik  amerykański producent elektrycznych osiągnął mimo niewystarczającej podaży półprzewodników m.in. na rynku motoryzacyjnym.


Tesla obecnie produkuje model S (sedan )i X (SUV) w swojej fabryce w Fremont w Kalifornii, a mniejsze Modele 3 (sedan) i Y (crossover) zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w swoich zakładach zlokalizowanych w Szanghaju. Warto zauważyć, że to właśnie Stany Zjednoczone oraz Chińska Republika Ludowa są największymi rynkami sprzedażowymi firmy z Palo Alto. Największą popularnością cieszą się na rynku modele Tesli 3 i Y, których wyprodukowano 204 081 egzemplarzy.

 

Źródło: niezalezna.pl, mat. pras.

#branża motoryzacyjna #samochody elektryczne #Tesla #nnowe technologie

Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo